Primary Color

Secoundary Color

Layout Mode

Body Background style

Select Background Color

Select Background Image


YENİ KAPALI HAYVAN PAZARI PROJEMİZ
🐄 🐑 🐐
ILÇEMIZ’E ve BÖLGEMIZ’E HAYIRLI OLSUN
🎀 🙏🏻
Geçtiğimiz ay İl Genel Meclisi toplantısında Havsa Canlı Hayvan Pazarımızın başka bir alana taşınarak Yeni ve Modern bir Canlı Hayvan Pazarı kurulması hususundaki ihtiyaçları, zorunlulukları; proje ile hem Havsa'nın, hem de bölge hayvancılığının olumlu yönde nasıl etkileneceğini detaylıca anlatmış, İl Genel Meclis üyelerimizle paylaşmıştık.
İl Genel Meclis üyelerimiz de bu sunumun ardından tekrar Edirne Valimiz Hüseyin Kürşat Kırbıyık başkanlığında bizim de katıldığımız bir ara toplantı yaparak İl Genel Meclis Başkanımız, İl Özel İdare Genel Sekreterimiz, İl Genel Meclis üyelerimiz ile projenin tekrar değerlendirmesini yapmıştık.
Bu kapsamda yeni yapılacak Havsa Canlı Hayvan Pazarının, Havsa Belediyesi olarak geçen ay Belediyemize kazandırdığımız ilçe mezarlığımız önündeki 17,5 dönümlük alanda yapılmasının daha uygun olacağını kararlaştırdık.
Son olarak İl Genel Meclisi de Şubat ayı meclisinde konuyu değerlendirerek Havsa Belediyesi ve Edirne İl Özel İdaresi ortaklığında yapılacak olan bu önemli projeyi oy birliği ile kabul etmişlerdir.
Sonuç olarak İlçemizde önemli bir projeyi daha hayata geçiriyoruz.
Bu doğrultuda daha önce kamuoyunca bilindiği üzere İl Genel Meclisinin onayıyla 2019 yılında da hayvan pazarı modernizasyonu konusunda İl Özel İdaremizle bir ortaklığa gidecektik ancak o dönemin şartlarında yaşanan bürokratik sıkıntılar ve ardından gelen pandemi nedeniyle bu projeyi hayata geçirmek mümkün olmamıştı.
Ancak bu dönemde Sn Valimiz Hüseyin Kürşat Kırbıyık ülkemiz hayvancılığını yakından ilgilendiren bu projeyi talebimiz üzerine tekrar gündeme alması ve geliştirmesiyle inşallah siyaset üstü bir koordinasyonla Valiliğimiz, İl Genel Meclisimiz ve Belediyemiz iradesiyle Havsa Belediyesi ve İl Özel İdaresi ortaklığında bu önemli ve büyük projeyi gerçekleştireceğiz. Şimdiden İlçemize, İlimize ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.